با ما تماس بگیرید

09169360741

نماینده

خوزستان

بیوگرافی

متولد سال 1342 در روستای چمشعبان از توابع بندرهندیجان بعد از گذراندن مقطع تحصیلی ابتدایی و راهنمایی به ماهشهر آمدم و مقطع تحصیلی دبیرستان را در دبیرستان امیرکبیر ناحیه صنعتی گذراندم. در سال1359 وارد سپاه شدم در اوایل جنگ به همراه عزیزان سپاهی ماهشهری به مدت یک ماه در خرمشهر بودم و بعد به عنوان نماینده سپاه در قرارگاه اروند ارتش بودم و بعد از عملیات ثامن ائمه برای تشکیل بسیج لرستان عازم خرم آباد شدم و مسئول بسیج استان خوزستان ، لرستان ، اصفهان ، چهار محال و بختیاری و استان مرکزی به مدت یک سال از سال 63 تا 64 . در اواسط جنگ به عنوان رئیس ستاد قرارگاه کربلا و رئیس ستاد نیروی زمینی در سالهای 65 الی 67 شدم

 

 • بعد از جنگ :
 • معاون آموزش فرمانده کل سپاه در سنوات 68 و 69
 • فرمانده دافوس سپاه
 • 10 سال به عنوان جانشین نیروی هوایی سپاه که 5 سال آن افتخار همراهی با شهید کاظمی
 • استاندار خوزستان در سالهای 84 تا 86
 • عضو هئیت مدیره هواپیمایی آسمان
 • رئیس پژوهشکده امنیت ملی
 • سال 1369 درجه نظامی سرتیپ 2 در سن 26 سالگی
 • سال 1376 درجه سرتیپ تمامی از دست مقام عظمای ولایت
 • دارای نشان فتح 3
 • مدرک تحصیلی
 • لیسانس حقوق
 • فوق لیسانس مدیریت
 • دکترای جغرافیای سیاسی
 • مدرک خلبانی از هواپیمایی کشور
 • آثار علمی :
 • نویسنده کتاب گام دوم انقلاب در خوزستان
 • نویسنده کتاب راهبردهای جمهوری اسلامی ایران در جنگ تحمیلی و کاربرد آن در آینده
 • نویسنده کتاب جریان لیبرالیسم در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی
 • داشتن چندین مقاله علمی در مجلات علمی و پژوهشی دانشگاه
 • ستاد مدعو دانشگاه تهران دانشکده مدیریت به مدت 6 ترم

برنامه های مشترک و فراگیر در حوزه انتخابیه :

 1. ارتقا امنیت اجتماعی:

در خصوص امنیت اجتماعی در شهر ها مشکلات فراوانی مشاهده میشود که یکی از عوامل بالابردن ریسک سرمایه گذاری در منطقه است در این زمنیه با ایجاد برنامه و مطالبه گری از نیروهای انتظامی و اطلاعاتی و ایجاد هماهنگی همه جانبه باعث ارتقا امنیت منطقه میشود .

 1. اشتغال:

استفاده از ظرفیت های موجود و بوجود آوردن ظرفیت های جدید )ظرفیت های جدید در حوضه های مختلف از قبیل نفت و پتروشیمی و بهره برداری از دریا و( …   ماهشهر و بندرامام 17 هزار بیکار ، امیدیه 13 هزار و هندیجان 2 هزار بیکار که در مجموع 32 هزار بیکار در منطقه فاجعه است

امنیت و اشتغال یک تعامل دوسویه است .

 1. انسجام اجتماعی با رویکرد یکپارچه سازی و وحدت :

تقوا مالک فضیلت است بقیه موارد برای شناسایی و شناخت است و هیچ قومی نسبت به قوم دیگر برتری ندارد باید فرهنگ و گفتمانی تولید کنیم که کسی جرات نکند بحث اختلافی بین اقوام را مطرح کند . ایجاد وحدت بین بومی و غیر بودمی ساکن در منطقه

 1. بکارگیری جوانان متعهد در مسئولیت های مختلف:
 1. پیگیری حل مشکل آب شرب و کشاورزی :

در زمان استانداری مشکلات آب حل شده بود ولی با توجه به افزایش جمعیت و گسترش شهر هیچ اقدام مثبتی که قابل لمس در زندگی شهروندان باشد انجام نشده است . فلذا هم اکنون باید به طور جدی مشکل آب شرب و کشاورزی را حل کرد .

 

 1. تلاش فوری و بی وقفه جهت حل مشکل تملک زمین های نسق دار مردم توسط اداره منابع طبیعی که در سال رونق تولید باعث افلاج کشاورزی در منطقه شده است

زمین های آبا و اجدادی که سالیان سال است در آن کشاورزی انجام میشود منابع طبیعی این زمین ها را به نفع دولیت سند زده که البته اصل این موضوع در خصوص زمینخواری است و نه رمین های زراعتی . :

 1. ارتقای درمان در حد متوسط کشور :

مرکز درمانی در منطقه در حد متوسط استاندارد های کشور هم نیست چه برسد به جاهای دیگر باید ساز و کاری بوجود آوریم که بخش خصوصی در این حوزه سرمایه گذاری کند و از طرف دیگر بیمارستان های موجود باید تجهیز شود هم از جهت نیروی متخصص و هم تجهیزات پزشکی .

 1. محیط زیست در حوزه ریزگردها و آب :
 2. توسعه و حمایت از شرکت های دانش بنیان:
 3. توسعه فاضلاب شهری در حوزه انتخابیه :
 4. ساخت اماکن ورزشی و توسعه ورزش های همگانی و قهرمانی به نحوی که ورزش رشد قابل ملاحظه ای پیدا کند و تبعیض های موجود برطرف شود .

 

چکیده ای از عملکرد و مصوبات هیئت دولت در زمان استانداری سال های 84 الی 86 :

 1. انجام کار مطالعاتی شهرک انرژی امیدیه و شهرک انرژی ماهشهر
 2. اختصاص 2 درصد درآمد نفت کشور برای خوزستان
 3. گازکشی روستاهای بالای بیست خانوار در مدت 6 ماه
 4. ساماندهی ، آماده سازی ، واگذاری زمین ، تامین وام و ترتیب ساخت و ساز شهرک شهید صباغان واقع در بندرامام خمینی (ره)
 5. احداث جاده چهار بانده (قسمتی از جاده) ماهشهر به امیديه به طول 30 كیلومتر ، جاده چهار بانده آبادان – ماهشهر- هنديجان ، تعريض و آسفالت جاده بندر امام (ره) به شادگان به طول 50 كیلومتر ،جاده چهاربانده امیديه به سه راهی سرانجام ، تعريض جاده بین چهارراه مجتمع هاي پتروشیمی تا شهرك بعثت، احداث پل دو خطه در شرق پل موجود در چهارراه جاده ماهشهر – بندرامام )ره( و احداث پل روگذر بر روي رودخانه جراحی در ماهشهر توسط وزارت نفت
 6. توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی با ” ته لنجی ” بررسی نحوه رفع قانونی همه موانع واردات کالا تحت عنوان هماری وزارت کشور و ستاد مباررزه با قاچاق کالا و ارز و ارایه نتیجه ظرف مدت سه ماه به هیات دولت
 7. احداث 15000 واحد مسکونی روستایی طی سال جاری با استفاده از تسهیلات بانکی با نرخ سود کارمزد 5 درصد و1500 واحد مسکونی جهت محرومین توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی .
 8. .احداث شبکه های آبیاری و زهکشی 500 هزار هکتار اراضی پایاب سدهای استان به نحوی که طی 10سال، سالانه 50 هزار هکتار به بهربرداری برسد. اعتبارات مورد نیاز طرح از محل 2 درصد فروش نفت، حساب ذخیره ارزی و منابع عمومی دولت و مشارکت کشاورزان تأمین خواهد شد.
 9. احداث 5 نیروگاه در خرمشهر، زرگان، جنوب اهواز، امیدیه و بهبهان مجموعاً به ظرفیت 4 هزار مگاوات در استان با سرمایه گذاری بخش غیردولتی ، تسهیلات ارزی مورد نیاز این طرح ها ازمحل حساب ذخیره ارزی تأمین میگردد
 10. معافیت ده ساله از مالیات همه واحدهای صنعتی و تولیدی که تا پایان برنامه چهارم توسعه برای راه اندازی آنها از سوی بخش خصوصی سرمایه گذاری می شود از طریق افزودن استان خوزستان به لیست استانهای کمتر توسعه یافته به منظور حمایت، توسعه و تشویق از سرمایه گذاری در استان خوزستان و در اجرای آیین نامه مشوق های صنعتی استانهای کمتر توسعه یافته . 
 11. پیش بینی اعتبار مورد نیاز تکمیل سیلوی 40 هزار تنی شهرستان بهبهان در لوایح بودجه سالهای برنامه چهارم توسعه و کمک به ایجاد پایانه صادراتی گل و گیاه در شهرستان دزفول ، ایجاد پایانه صادراتی مصالح ساختمانی در بندر امام خمینی (ره) و احداث نمایشگاه بین المللی جدید در شهر اهواز توسط وزارت بازرگانی.
 12. تکمیل پل میان رود با اختصاص مبلغ 25 میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی در سال 1385 و شروع به احداث پایانه مرزی و بارانداز مورد نیاز در شلمچه و چذابه در سال 1386 به نحوی که در پایان سال 1387 به بهره برداری برسد توسط وزارت راه و ترابری.
 13. اتمام مطالعات و انجام امکان سنجی آزاد راه اهواز – اندیمشک توسط وزارت راه و ترابری و پیش بینی اعتبار مورد نیاز با اولویت اجرای طرح مذکور در سال 1386و اتمام عملیات اجرایی کمربندی شمال اهواز به همراه پل ها و تقاطعهای غیر همسطح (شهر اهواز) به نحوی که پروژه مذکور ترجیحاً در پایان سال مالی 1386 به بهره برداری برسد.
 14. انجام مطالعه احداث خط دوم راه آهن اهواز – اندیمشک و اهواز – خرمشهر در سال 1386 و پیش بینی اعتبار مورد نیاز در لوایح بودجه سال های برنامه چهارم توسعه و تسریع در احداث راه آهن خرمشهر- شلمچه و حذف مشارکت در قانون بودجه سال 1386 توسط وزارت راه و ترابری.
 15. سازمان بنادر و کشتیرانی با همکاری سایر سازمانهای ذیربط نسبت به پاکسازی آبهای اروند رود از شناورهای مغروق و سایر موانع کشتیرانی از طریق وزارت امور خارجه و با هماهنگی طرف عراقی اقدام خواهد کرد و وزارت امور خارجه موظف است موضوع بازگشایی مجدد دفتر مشترک هماهنگی ایران و عراق در امور اروند رود را به منظور لایروبی اروند رود مورد پیگیری قرار دهد.
 16. اختصاص مبلغ 25 ملیلیارد ریال جهت تکمیل شهرکهای صنعتی استان مستقر در مناطق توسعه نیافته توسط وزارت صنایع و معادن و انجام مطالعه طرح و مکان یابی ایجاد 30 ناحیه صنعتی در مراکز روستایی بالای 5 هزار نفر استان طی سال های باقیمانده برنامه چهارم توسعه و ارائه نتیجه در صورت توجیه فنی و اقتصادی به مجمع عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران.
 17. اختصاص منابع ارزی مورد نیاز طرح سیمان یک میلیون تنی امیدیه از محل حساب ذخیره ارزی متناسب با پیشرفت فیزیکی.
 18. اختصاص 600 دستگاه اتوبوس برای شهرهای دارای سا زمان اتوبوسرانی و اعطای کمک سود تسهیلات مورد نیاز برای واگذاری 450 دستگاه مینی بوس و 1800 دستگاه تاکسی به استان در سال 1385توسط وزارت کشور.
 19. احداث 20 ایستگاه آتش نشانی در شهرهای استان و اختصاص 10 دستگاه بیل بکهو، 10 دستگاه خودرو حمل زباله، 10 دستگاه تراکتور برای دهیاریهای استان و همچنین 15 دستگاه ماشین آتش نشانی، 15 دستگاه کمپرسی، 5 دستگاه گریدر، 5 دستگاه لودر، 15 دستگاه ماشین حمل زباله و 5 دستگاه فینیشر برای شهرداریهای استان در سال 1385و 86 توسط وزارت کشور.
 20. بندر اروند کنار از تاریخ این مصوبه به عنوان مرز مجاز دریایی جمهوری اسلامی ایران شناخته میشود و دستگاههای ذیربط موظفند قبل از استقرار و احداث هر گونه تأسیسات بندری در بندر مذکور هماهنگی لازم را با وزارت امور خارجه به عمل آورند.
 21. ساماندهی آماده سازی، واگذاری زمین، تأمین وام و ترتیب ساخت و ساز) شهرک شهید صباغیان واقع در بندر امام خمینی )ره( ، تسریع در انجام بازنگری طرح های جامع آبادان، خرمشهر، مسجد سلیمان و شوشتر ، بررسی طرح ساماندهی اسکان غیررسمی استان و پیش بینی اعتبار مورد نیاز به مبلغ 500 میلیارد ریال در بودجه های سنواتی ، پیش بینی مبلغ 300 میلیارد ریال اعتبار جهت آماده سازی زمین در شهرهای آبادان، خرمشهر، مسجدسلیمان، دزفول ، شوش، شوشتر، اندیمشک و اهواز در سال های 1386 و 1387 پس از طی مراحل قانونی و پیش بینی اعتبار به مبلغ 200 میلیارد ریال طی سالهای 1386 و 1387 جهت هزینه های آماده سازی و ساخت مسکن در شهرهای زیر 250 هزار نفر برای اقشار کم درآمد پس از طی مراحل قانونی توسط وزارت مسکن و شهرسازی.
 22. احداث جاده چهار بانده (قسمتی از جاده) ماهشهر به امیدیه به طول 30 کیلومتر ، جاده چهاربانده آبادان- ماهشهر- هندیجان ، تعریض و آسفالت جاده بندر امام (ره) به شادگان به طول 50 کیلومتر ،جاده چهاربانده امیدیه به سه راهی سرانجام ، تعریض جاده بین چهارراه مجتمعهای پتروشیمی تا شهرک بعثت، احداث پل دو خطه در شرق پل موجود در چهارراه جاده ماهشهر – بندر امام (ره ) و احداث پل روگذر بر روی رودخانه جراحی در ماهشهر توسط وزارت نفت
 23. تأمین 50% هزینه لایروبی خوراکان ماهشهر ، تأمین هزینه روشنایی حدفاصل شهرک طالقانی تا شهرک بعثت ، تأمین هزینه طرح آبرسانی 7 روستای آبادان موسوم به طرح شهید کشتکار آبادان توسط وزارت نفت.
 24. آغاز عملیات طراحی یا اجرایی طرح گازرسانی به 430 روستا و 16 شهر از جمله شهرهای لالی – صفی آباد – سردشت – شیبان – حسینیه الوار گرمسیری – گتوند – هندیجان – مینوشهر توسط وزارت نفت و شروع عملیات شبکه گذاری گاز شهری در شهرهای آبادان و خرمشهر حداکثر تا یک ماه پس از ابلاغ مصوبه توسط وزارت نفت.
 25. آغاز عملیات اجرایی پروژه پالایشگاه شماره (2) بیدبلند توسط وزارت نفت با اختصاص 500 میلیارد ریال.
 26. شروع عملیات اجرایی پالایشگاه دوم آبادان با استفاده از نفت سنگین طرح آزادگان جنوبی توسط وزارت نفت.
 27. اختصاص مبلغ 400 میلیارد ریال جهت اجرای مجتمعهای آبرسانی روستایی استان توسط وزارت نیرو.
 28. ایدار کردن اعتبار 10 طرح آبرسانی شهرهای استان با منبع مشترک آبی شامل شهرهای آبادان، خرمشهر، شادگان، دزفول و اندیمشک، مسجدسلیمان، شهرهای مرکزی و جنوبی (شوشتر- اهواز -ویس- شیبان- لالی- ملاثانی)، شهرهای شمال شرق (ایذه – باغ ملک- رامهرمز)،بهبهان، دشت آزادگان و شهرهای جنوب شرق (آغاجاری- امیدیه- رامشیر- ماهشهر- هندیجان) در لایحه قانون بودجه سال 1386 حداقل معادل اعتبار سال همچنین اعتبارات سالهای آتی به نحوی تأمین گردد که پروژه های مذکور تا پایان سال 1388 به بهره برداری برسند.
 29. پیش بینی مبلغ 6000 میلیارد ریال اعتبار در لوایح بودجه سال های برنامه چهارم توسعه جهت توسعه و تقویت شبکه های انتقال برق استان به نحوی که حداکثر طی سالهای برنامه چهارم توسعه این امر تحقق یابد.
 30. بخشودگی 100% جرایم دیرکرد مالیاتی مشروط به تسویه اصل بدهی ،از محل مالیات بر درآمد واحدهای صنعتی و تقسیط 36 ماهه جرایم دیرکرد مالیاتی از محل تجمیع مالیاتها و همچنین تمدید اعمال معافیت حقوق و عوارض گمرکی ورود ماشین آلات صنعتی برای استان تا پایان برنامه چهارم توسعه توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی.
 31. بررسی نحوه رفع قانونی همه موانع واردات کالا تحت عنوان «ته لنجی» توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی با همکاری وزارت کشور و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و ارائه نتیجه ظرف مدت سه ماه به هیأت دولت.
 32. اختصاص معادل ارزی مبلغ هزار میلیارد ریال تسهیلات ارزی (فاینانس ) برای احیاء بافت فرسوده شهری استان در سال 1385 توسط وزارت کشور.
 33. کمک به تجهیز بیمارستانهای آیت ا…طالقانی و شهید بهشتی آبادان ، شادگان ،ماهشهر،امام رضا(ع)امیدیه، آیت ا… کرمی و سوانح و سوختگی آیت ا…طالقانی اهواز،امام علی(ع) اندیمشک و الهادی شوشتر توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
 34. اختصاص مبلغ 20 میلیارد ریال جهت تکمیل بیمارستان هندیجان در سال 1386 و مبلغ 50 میلیارد ریال جهت تکمیل بیمارستانهای دشت آزادگان و اروند آبادان و احداث اورژانس و توسعه بخش قلب بیمارستان اهواز در سال 1385 توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
 35. انجام مطالعه و شروع به احداث بیمارستان سوانح سوختگی اهواز و بیمارستان اطفال در سال 1386و احداث ساختمان مراکز بهداشتی درمانی شبانه روزی با 12 تخت بستری در شهرهای گتوند، هفتگل(رامهرمز)، اندیکا(مسجد سلیمان) و حمیدیه(اهواز) در سالهای 1385 و 1386
 36. تخریب و نوسازی کامل بیمارستان امیرکبیر اهواز و تبدیل آن به یک بیمارستان مجهز و مدرن یکصد تختخوابی و تکمیل و راه اندازی فاز اول بیمارستان ماهشهر توسط وزارت رفاه و تأمین اجتماعی ساخت 44 سالن ورزشی برای دختران و پسران در هریک از 20 شهرستان 2 سالن جداگانه و در بندر امام خمینی )ره(و هفتگل نیز هر یک 2 سالن توسط سازمان تربیت بدنی ، وزارت نفت و استانداری
 37. پیش بینی اعتبار مورد نیاز تکمیل پروژه استادیوم ورزشی 50 هزار نفری اهواز توسط سازمان تربیت بدنی به نحوی که در پایان سال 1386 به بهره برداری برسد و اختصاص مبلغ 10 میلیارد ریال از محل اعتبارات متمرکز سازمان تربیت بدنی برای تکمیل استادیوم ورزشی 4000 نفری اهواز و انجام مطالعات طرح نوسازی استادیوم ورزشی 5 مهر آبادان ظرف مدت 4 ماه.
 38. ساخت 50 سالن ورزشی کوچک ورزشی چند منظوره در بخشها و شهرهای پرجمعیت توسط تربیت بدنی و استانداری